Zaproszenie do Ogólnopolskiego programu „Miasto bez elektrośmieci”

Od maja br. nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”. Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin i dzieci, w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Program ma na celu zachęcenie do oddawania elektrośmieci oraz zużytych baterii do punktów zbierania lub innych miejsc wyspecjalizowanych do ich odbioru.

W związku z przystąpieniem Naszej szkoły do wspomnianego programu gorąco zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły do sukcesywnego przynoszenia elektrośmieci. W zamian otrzymamy punkty, które możemy później wymienić na pomoce dydaktyczne, a z Państwa domów w legalny i bezpieczny dla środowiska sposób zniknie cały niepotrzebny i bezużyteczny sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Zbieramy: zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, które działały kiedyś na prąd lub na baterie (sprzęt AGD, jak: lodówki, pralki, mikrofalówki, tostery, miksery, czajniki; sprzęt RTV, jak telewizory, sprzęt nagłośnieniowy, radio, odtwarzacze DVD, sprzęt Hi FI; sprzęt IT, jak: laptopy, komputery, klawiatury, akcesoria komputerowe, rutery, tablety, monitory; zużyte oświetlenie; elektronarzędzia; czy zabawki działające kiedyś na baterie), ale także akumulatory przenośne oraz zużyte baterie. Będą one odbierane ze szkoły bezpłatnie przez upoważnioną firmę. Zużyty sprzęt należy składać w pojemnikach znajdujących się na dolnym holu obok świetlicy.

UWAGA: Nie będą odbierane tonery! Za zużyte oświetlenie w postaci świetlówek, żarówek LED – nie są przyznawane punkty Funduszu Oświatowego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROGRAMIE „MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI”.

Koordynatorki programu:
Iwona Sorbian
Joanna Pera