Biblioteka


,,Kochajcie książki. One ułatwiają Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka.”

Maksym Gorki

Biblioteka jest ważnym centrum informacji dla każdej szkoły. Nasza biblioteka szkolna jest przyjazna dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników szkoły. Tutaj można wypożyczyć ciekawe książki oraz znaleźć ważne informacje. Czytelnicy mają wolny dostęp do półek i sami wybierają interesujące ich lektury i książki. Nikt tutaj nikogo nie ocenia, nie stawia stopni. Biblioteka dla wszystkich jest otwarta i codziennie zaprasza swoich czytelników. W czytelni można skorzystać z księgozbioru podręcznego i czasopism. Można też spokojnie odrabiać lekcje, poczytać książki, pouczyć się oraz miło spędzić czas.
W bibliotece znajduje się Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej wyposażone w 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu oraz wielofunkcyjne urządzenie sieciowe.  Komputery służą użytkownikom do pracy z multimedialnymi programami edukacyjnymi, znajdującymi się w zbiorach biblioteki, wyszukiwania w Internecie informacji, niezbędnych na zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne, wykonywania prac oraz poszerzania własnych zainteresowań.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI
W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Poniedziałek 9.40 – 14.20
Wtorek 8.55 – 11.45
Środa 10.35 – 14.20
Czwartek 9.00 – 10.45
12.3o – 13.30
Piątek nieczynna