#LaboratoriaPrzyszłości

Nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu #Laboratoria Przyszłości i uzyskała pomoce, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

 

26 października 2022r. w naszej szkole odbyło się szkolenie z druku 3D z wykorzystaniem drukarki zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Nauczyciele zdobyli wiedzę na temat obsługi drukarki 3D, oprogramowania, wykonywania modeli, korzystania z platformy edukacyjnej w trakcie zajęć z dziećmi. Bardzo dziękujemy Panu Mateuszowi Kulecie za bardzo ciekawe szkolenie.

 

Na zajęciach rozwijających z biologii posługiwaliśmy się pomocami zakupionymi w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości

 

Z programu #LaboratoriaPrzyszłości szkoła zakupiła wizualizer zwany również kamerą dokumentową. To proste w obsłudze urządzenie, które umożliwia pokazywanie dowolnych przedmiotów lub dokumentów w powiększeniu, wykorzystując w tym celu projektor. Wizualizery idealnie nadają się do współpracy z mikroskopem. Wystarczy jeden mikroskop i wizualizer aby uczniowie w całej klasie mogli omawiać pokazywane obiekty.
Zastosowanie wizualizera pozwala uniknąć drukowania i kopiowania w dużych ilościach tych samych dokumentów, testów czy stron książek. Wizualizer to korzyść zarówno dla środowiska naturalnego, klasy jak i kasy szkolnej. W obsłudze tego urządzenia pomógł nam stażysta z Zespółu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie Gabriel Rupniewski.

 

#LaboratoriaPrzyszłości

Zestawy klocków lego umożliwiają naukę przez zabawę i pomagają uczniom odkrywać świat poprzez praktyczne doświadczenia oraz udział w kreatywnych wyzwaniach. W efekcie uczniowie chętniej się angażują i zdobywają pewność siebie.

Od łatwych lekcji początkowych do nieograniczonych, kreatywnych projektów – LEGO® Education SPIKE™ rozwija umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów u wszystkich uczniów, bez względu na ich dotychczasowy poziom wiedzy.