O nas

„Jedynka” to nie tylko budynek z korytarzami, salami i dzwonkiem na lekcje…
To przede wszystkim uczniowie, to 100 roczników, które opuściły jej mury. To 200 nauczycieli, którzy w niej pracowali i pracują, pracownicy administracji i obsługi. To rodzice i przyjaciele szkoły. To wszyscy Ci, którzy tworzyli jej historię i dbali o jej prestiż.
To jest miejsce, do którego się wraca, w którym panuje niepowtarzalna atmosfera. Atmosfera szkoły tworzona przez pokolenia, kameralna, dająca poczucie bezpieczeństwa, pozwalająca uczynić czas w niej spędzony przyjemnym i niezapomnianym.
Bo w tym miejscu, w naszej „Jedynce”, wychowały się pokolenia. I to ci ludzie tworzą historię, kierując się nadrzędnymi wartościami, takimi jak: prawda, dobro i piękno oraz wysoka kultura osobista.
Nasza szkoła to zarówno kultywowane od lat tradycje, jak i edukacja nowoczesna i praktyczna, przygotowująca dzieci oraz młodzież do życia w nowych, zmieniających się realiach. To dobrze wyposażona placówka mogąca się pochwalić bogactwem pomocy dydaktycznych. Naszym atutem jest oddalenie budynku od zgiełku miasta, możliwość kształcenia w niewielkiej szkole, w której nikt nie jest anonimowy.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły.