Rok szkolny 2023/2024 zakończony

Dzisiaj zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Dla wielu członków społeczności Jedynki nadszedł radosny czas odpoczynku, regeneracji i przygotowania sił na pracę od września 2024.

W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni rodzice, których przywitała pani Dyrektor Katarzyna Spera. Złożyła wszystkim obecnym podziękowania za pracę w mijającym roku oraz przekazała życzenia radosnych i bezpiecznych wakacji. Był to szczególny dzień dla uczniów klasy trzeciej, którzy zakończyli I etap edukacji-na pamiątkę od wychowawczyni Justyny Macherzyńskiej otrzymali dyplomy.

Ważnym i radosnym momentem dzisiejszego wydarzenia było wręczenie świadectw z czerwonym paskiem i nagród książkowych uczniom, którzy wyróżnili się wiedzą oraz nienagannym zachowaniem. W uroczystości wzięli udział radni – pani Małgorzata Młodawska oraz pan Jakub Dajczer, którzy w imieniu Rady Miejskiej i Burmistrza Stąporkowa wręczyli listy gratulacyjne wzorowym uczniom oraz ich rodzicom. Uczniem, który uzyskał w tym roku szkolnym najwyższą średnią w szkole jest Kacper Grot z klasy 5b-został on nagrodzony drobnym upominkiem.

Pani Dyrektor podziękowała również Radzie Rodziców: pani Joannie Jedynak, pani Ninie Sikorze i pani Agnieszce Łuczyńskiej, które włączały się aktywnie w życie szkoły. Wiele ciepłych słów padło także pod adresem rodziców, którzy pomogli w remoncie jednej z sal lekcyjnych.

Po spotkaniach z wychowawcami w klasach uczniowie udali się na zasłużony i długo wyczekiwany wakacyjny wypoczynek.