Poświęcenie sztandaru w naszej „Jedynce”

Dzień 6 czerwca 2023r. na stałe zapisał się w historii naszej szkoły. Właśnie dzisiaj przeżywaliśmy wyjątkową uroczystość poświęcenia oraz przekazania sztandaru. Mamy nareszcie wyjątkowy symbol wyróżniający naszą placówkę, podnoszący jej prestiż i jednoczący całą społeczność skupioną wokół „Jedynki”.

Uroczystość rozpoczęła się w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie. Uroczystą mszę świętą celebrował ordynariusz diecezji radomskiej ksiądz Biskup Marek Solarczyk. W jej trakcie dokonał aktu poświęcenia. Poczet sztandarowy tworzyli rodzice: chorąży – pan Mariusz Maślanka, asysta – pani Joanna Jedynak i pani Edyta Plewa.

Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku szkoły, w której zgromadziło się wielu dostojnych gości wraz z całą społecznością szkolną. Wzruszającą chwilą było przekazanie sztandaru przez Radę Rodziców na ręce pani Dyrektor Katarzyny Spery. Następnie sztandar został oddany w ręce uczniów – szkolnego pocztu, w skład którego weszli: chorąży – Krzysztof Kurcbart oraz asysta – Maja Pawłowska i Zuzanna Zawada. Pani Dyrektor podziękowała fundatorom, była również możliwość wbicia pamiątkowego gwoździa w drzewiec sztandaru.

Ostatnim punktem uroczystości  była krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów „Jedynki”, zgromadzona publiczność mogła podziwiać piosenki oraz taniec.

Dzisiejszy dzień był dla całej społeczności niezwykłym wydarzeniem- jednym z najważniejszych w jej historii od roku 2011, kiedy nastąpiło nadanie szkole imienia Kornela Makuszyńskiego. Od tej chwili sztandar będzie przypomniał uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, że są wspólnotą i jakie ideały realizują. Poczet sztandarowy będzie z dumą prezentował ten symbol podczas ważnych uroczystości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości:

Galeria 1

 

Galeria 2

 

Relacja na tkn24.pl

https://tkn24.pl/psp-1-w-staporkowie-juz-ze-sztandarem-wideo-zdjecia/