Mamy finalistę konkursu o zasięgu ponadwojewódzkim!

7 czerwca br. w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach nastąpiło rozdanie nagród uczestnikom XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Jest to konkurs tematyczny organizowany przez kuratorów oświaty. Skierowano go do uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII, mogą brać w nim udział także uczniowie branżowych szkół I stopnia, którzy są szczególnie zainteresowani historią wojskowości.

To konkurs trzyetapowy: szkolny, wojewódzki i ponadwojewódzki oraz zawody laureatów – gala finałowa. W bieżącym roku szkolnym w etapie szkolnym uczestniczyło 60 uczniów z 19 szkół z województwa świętokrzyskiego, w etapie wojewódzkim – 16 uczniów z 10 szkół, a w etapie ponadwojewódzkim – 8 uczniów z 6 szkół, z których 4 uzyskało tytuł „Laureat”, a 4 – „Finalista”.

Finalistą tych zawodów ponadwojewódzkich został uczeń klasy ósmej naszej szkoły – Adam Młodawski. Otrzymał zaświadczenie i dyplom oraz szereg atrakcyjnych nagród.

Opiekunem ucznia jest nauczycielka historii – pani Karolina Kalinowska.

Gratulujemy!

Dodaj komentarz