Dzień Pustej Klasy

7 czerwca 2024r., w piątek nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji promującej edukację w terenie – Dnia Pustej Klasy. Nauczyciele i uczniowie porzucili naukę w klasie na rzecz nauki w najlepszym,  możliwym miejscu – w przyrodzie.

Dzień Pustej Klasy to święto zainaugurowane w 2012 roku przez grupę nauczycieli z Londynu, które ma jeden prosty cel: sprawić, aby tego dnia klasy opustoszały.

Podobnie było w naszej szkole. Pogoda dopisała! Uczniowie z nauczycielami spędzili czas wokół szkoły. A działo się dużo: była gra w piłkę, tańce, malowanie na asfalcie itp. Pierwsza klasa  z wychowawczynią odbyła lekcję przyrody w terenie. Dzieci poznawały gatunki zwierząt, drzew i innych roślin znajdujących się na placu szkolnym.

Obchodzimy go rokrocznie jako wyjątkowe, międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie. Do tego edukację bardzo skuteczną, bo angażującą wszystkie zmysły a także wspierającą zdrowie i samopoczucie uczniów.