Spędźmy bezpiecznie wakacje!

14 czerwca br. w naszej szkole, w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne wakacje” odbyło się spotkanie z z przedstawicielem Komisariatu Policji w Stąporkowie asp.szt. Grzegorzem GRABOWSKIM, aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.
Podczas spotkania z uczniami klas 0– III policjant przedstawił dzieciom film profilaktyczny pokazujący niebezpieczne sytuacje w domu oraz omówił jak bezpiecznie bawić się w podczas wakacji. Funkcjonariusz ostrzegał także przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych oraz innych zagrożeniach czyhających na nie podczas letniego wypoczynku.
Z uczniami klas IV- VIII rozmawiał o wakacyjnych zagrożeniach ze szczególnym uwzględnieniem niebezpieczeństwa w sieci. Zwrócił także uwagę na odpowiedzialność osób nieletnich za popełniane czyny karalne. Omówił także zasady bezpiecznego zachowania w domu, w górach, na drodze oraz na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych.
Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego.
Organizatorem spotkania była Pani Joanna Pera pedagog szkolny.