Narodowe Czytanie 2023

W tym roku po raz dwunasty odbyła się coroczna akcja o nazwie Narodowe Czytanie-w tym roku Para Prezydencka zaprosiła do czytania „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W naszej szkole zorganizowaliśmy ją na parę sposobów. Starsi uczniowie czytali fragmenty powieści młodszym kolegom, a na pamiątkę podbijali ich zeszyty okolicznościową pieczęcią.

W klasach piątych nauczyciele zorganizowali stacjonarny escape room na podstawie fragmentu powieści – „Legendy o Janie i Cecylii”. Piątoklasiści, pracując w grupach, musieli najpierw odnaleźć na terenie szkoły koperty z zadaniami, a następnie zmierzyli się z czterema zagadkami: szukali króla, który nadał rodowi tytuł szlachecki, musieli ocenić prawdziwość stwierdzeń dotyczących Cecylii, odczytywali archaizmy skryte pod kodami QR oraz szukali w wykreślance nazw zawodów wspominanych w tekście. Zabawy było co niemiara!

Akcję na terenie szkoły przeprowadziły panie: Karolina Kalinowska, Edyta Lewandowska, Justyna Macherzyńska, Marta Młodawska, Małgorzata Młynarczyk  i Iwona Sorbian.