Wykaz podręczników i ćwiczeniówek

BIP

BIP

Nasz Patron

 Szkolny Teatrzyk „Suflerek” powstał w czerwcu 1996 roku. Młodzi aktorzy, muzycy i piosenkarze pod kierunkiem opiekunów przygotowali dwie akademie środowiskowe. W latach 1998 i 1999 zajęli I miejsce w gminie w Przeglądach Dorobku Artystycznego Szkół. Duże sukcesy odniósł teatrzyk „Suflerek” w latach 199-2004 rok rocznie zdobywał nagrody na Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej Teatru”. W 2002r. otrzymał nominację do Nagrody Centralnej. 

W 2003r. „Suflerek” otrzymał Nagrodę Centralną w konkursie „Bliżej Teatru” przyznaną przez Ministerstwo Kultury i Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. W nagrodę młodzi aktorzy uczestniczyli w „Mikołajkach Teatralnych” w Pałacu Prezydenckim i spotkali się z panią prezydentową Jolantą Kwaśniewska.
Recytatorzy godnie reprezentują szkołę w konkursach recytatorskich. Dwukrotnie zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim (kwalifikacja i udział w finale). II, III, IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Na wschód od Bugu”. Młodzi aktorzy pod kierunkiem opiekunów przygotowali akademię środowiskową z okazji Dnia Niepodległości. Zdobyli także Brązową Maskę – III miejsce w Ogólnopolskim Forum Teatrów Szkolnych w Starachowicach.
 

W roku szkolnym 2017/2018 opiekunami "Suflerka" są: Grażyna Dąbrowska, Marta Młodawska, Ewa Gula oraz Agata Solarz-Rybicka.

Kornel Makuszyński jest patronem naszej szkoły od 31 marca 2011 roku.
Głównym kryterium przy wyborze było przeświadczenie, że Patronem powinna zostać postać, której życie, twórczość, wyznawane przez nią zasady i wartości będą zgodne z priorytetowymi celami wychowawczymi przyjętymi przez szkołę, będą zgodne z misją szkoły. Chcieliśmy również, aby był to ktoś bliski uczniom, ktoś, kto będzie dla nich zrozumiały i przez nich akceptowany, aby mógł stać się źródłem wzorów i autorytetem.


W uzasadnieniu uchwały Rady Miejskiej napisano:
Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Stąporkowie wybrali imię Kornela Makuszyńskiego. Pozostawił on po sobie około 70 książek. Większość twórczości poświęcona jest dzieciom. Jego praca literacka i działalność były walką o uśmiech dziecka. Literatura Kornela Makuszyńskiego wyrabia u czytelników poczucie humoru i zachęca do zastanowienia się nad wartością etyczną czynów ludzkich. Uczy młodego człowieka rozpatrywania dobra i zła. Jego twierdzenie, że „Każdy ma w życiu dwie matki: tę rodzinną i matkę szkołę” jest zawsze aktualne. 

 

Więcej informacji o biografii i dziełach Kornela Makuszyńskiego można znaleźć TU

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com