Wykaz podręczników i ćwiczeniówek

BIP

BIP

Nasz Patron

 Szkolny Teatrzyk „Suflerek” powstał w czerwcu 1996 roku. Młodzi aktorzy, muzycy i piosenkarze pod kierunkiem opiekunów przygotowali dwie akademie środowiskowe. W latach 1998 i 1999 zajęli I miejsce w gminie w Przeglądach Dorobku Artystycznego Szkół. Duże sukcesy odniósł teatrzyk „Suflerek” w latach 199-2004 rok rocznie zdobywał nagrody na Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej Teatru”. W 2002r. otrzymał nominację do Nagrody Centralnej. 

W 2003r. „Suflerek” otrzymał Nagrodę Centralną w konkursie „Bliżej Teatru” przyznaną przez Ministerstwo Kultury i Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. W nagrodę młodzi aktorzy uczestniczyli w „Mikołajkach Teatralnych” w Pałacu Prezydenckim i spotkali się z panią prezydentową Jolantą Kwaśniewska.
Recytatorzy godnie reprezentują szkołę w konkursach recytatorskich. Dwukrotnie zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim (kwalifikacja i udział w finale). II, III, IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Na wschód od Bugu”. Młodzi aktorzy pod kierunkiem opiekunów przygotowali akademię środowiskową z okazji Dnia Niepodległości. Zdobyli także Brązową Maskę – III miejsce w Ogólnopolskim Forum Teatrów Szkolnych w Starachowicach.
 

W roku szkolnym 2017/2018 opiekunami "Suflerka" są: Grażyna Dąbrowska, Marta Młodawska, Ewa Gula oraz Agata Solarz-Rybicka.

13 października br. "Jedynka" obchodziła Święto Patrona Szkoły - Kornela Makuszyńskiego.

Z tej okazji Szkolny Teatrzyk "Suflerek" przygotował przedstawienie pt."Dziś na rynku przy zegarze".
Spektakl przedstawiał nie tylko parę ciekawych faktów z życia Kornela Makuszyńskiego (np. wyrzucenie w I klasie z Gimnazjum w Stryju za napisanie złośliwego wierszyka o swoim księdzu, który go uczył; wyrzucenie w II klasie z Gimnazjum w Przemyślu za pojedynek na pistolety o ukochaną).
Na scenie pojawili się również najsłynniejsi bohaterowie Kornelowskich utworów, m.in. Adam Cisowski, Koziołek Matołek, Małpka Fiki Miki, Ewa, Jacek i Placek, Basia.
Oprawą artstyczną spektaklu zajęli się opiekunowie "Suflerka" - p.Grażyna Dąbrowska, p. Marta Młodawska, p. Andrzej Paluch oraz p.Agata Solarz-Rybicka.
Ponieważ uroczystość odbywała się w przeddzień Święta Edukacji Narodowej, pani Dyrektor Dorota Sackiewicz złożyła najserdeczniejsza życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, a szczególnie wyróżniającym się wręczyła nagrody.

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com