Wykaz podręczników i ćwiczeniówek

BIP

BIP

Nasz Patron

 Szkolny Teatrzyk „Suflerek” powstał w czerwcu 1996 roku. Młodzi aktorzy, muzycy i piosenkarze pod kierunkiem opiekunów przygotowali dwie akademie środowiskowe. W latach 1998 i 1999 zajęli I miejsce w gminie w Przeglądach Dorobku Artystycznego Szkół. Duże sukcesy odniósł teatrzyk „Suflerek” w latach 199-2004 rok rocznie zdobywał nagrody na Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej Teatru”. W 2002r. otrzymał nominację do Nagrody Centralnej. 

W 2003r. „Suflerek” otrzymał Nagrodę Centralną w konkursie „Bliżej Teatru” przyznaną przez Ministerstwo Kultury i Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. W nagrodę młodzi aktorzy uczestniczyli w „Mikołajkach Teatralnych” w Pałacu Prezydenckim i spotkali się z panią prezydentową Jolantą Kwaśniewska.
Recytatorzy godnie reprezentują szkołę w konkursach recytatorskich. Dwukrotnie zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim (kwalifikacja i udział w finale). II, III, IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Na wschód od Bugu”. Młodzi aktorzy pod kierunkiem opiekunów przygotowali akademię środowiskową z okazji Dnia Niepodległości. Zdobyli także Brązową Maskę – III miejsce w Ogólnopolskim Forum Teatrów Szkolnych w Starachowicach.
 

W roku szkolnym 2017/2018 opiekunami "Suflerka" są: Grażyna Dąbrowska, Marta Młodawska, Ewa Gula oraz Agata Solarz-Rybicka.

13 października 2014r. młodzi aktorzy ze Szkolnego Teatrzyku "Suflerek" przygotowali spektakl z okazji Święta Patrona Szkoły i Dnia Edukacji Narodowej.

Na scenie pojawili się: Martyna Czerwonka, Anna Trudnos, Kaja Kalinowska, Wiktoria Laskowska, Bartłomiej Gula, Jilia Kurp, Natalia Milcarz oraz Natalia Banaśkiewicz, Julia Basiak, Julia Wasińska, Ola Zynkowska, Dominika Górecka, Marysia Kurcbart, Emilia Wierzbowska, Daria Gąbarczyk, Amelia Rynkiewicz.

Nad całością przedstawienia czuwali opiekunowie "Suflerka": Grażyna Dąbrowska, Marta Młodawska, Agata Solarz-Rybicka oraz Andrzej Paluch.

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com