Wykaz podręczników i ćwiczeniówek

BIP

BIP

Nasz Patron

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Stąporkowie razem z 1500 innymi placówkami z całej Polski, bierze udział w akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” z siedzibą w Mysłowicach. Jest to unikalne i innowacyjne przedsięwzięcie, promujące wśród dzieci dobre postawy oraz edukujące środowiska lokalne na temat specyfiki działania sektora organizacji pozarządowych, szczególnie w ramach fundraisingu i społecznie odpowiedzialnego biznesu. Akcja została objęta patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO.

 

Głównym elementem akcji jest konkurs który każda szkoła prowadzi samodzielnie na podstawie tych samych zasad i z tą samą nagrodą główną – rowerem górskim marki KROSS. Od początku semestru do końca roku szkolnego, uczniowie rywalizują w spełnianiu dobrych uczynków podzielonych na trzy kategorie: pomoc drugiemu człowiekowi; zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Wśród uczestników konkursu którzy wywiążą się ze swoich deklaracji, w czerwcu zostanie wylosowana nagroda. O szczegółach akcji dzieci będą informowane przez nauczycieli na godzinach wychowawczych. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest p. Diana Dulewicz.

Ponadto akcja daje również szansę na przyłączenie się do tej ciekawej inicjatywy firmom oraz osobom prywatnym. Poprzez zakupienie specjalnych naklejek - cegiełek w cenie 100 zł które będą umieszczone na ogromnym banerze znajdującym się w szkole - darczyńcy zasilą specjalny fundusz. Zebrane środki będą przeznaczone na pomoc szkołom w Polsce i wspieraniu inicjatyw edukacyjnych realizowanych przez Stowarzyszenie we współpracy ze szkołami. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać u organizatora pod numerem infolinii 801 999 333

{slimbox images/stories/fruit/DSC04661.jpg, images/stories/fruit/DSC04661_m.jpg}

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com