Wykaz podręczników i ćwiczeniówek

BIP

BIP

Nasz Patron

 

Międzynarodowy Projekt z Języka Angielskiego
„Pen Pals - Interpals community”

Koordynatorzy projektu:

- Anna Solarz-Jeske (Polska)
- Jaime Lopez (Hiszpania)
- Pedro Moura (Portugalia)

 

Projekt oryginalnie został założony w październiku 2012r. pod nazwą „Pen Pals” (Korespondencyjni Przyjaciele) we współpracy ze szkołą partnerską z Hiszpanii Colegio Montecalpe. Uczniowie z naszej szkoły pisali listy do swoich hiszpańskich kolegów w języku angielskim poruszając różne tematy np. „mój region”, „Boże Narodzenie w moim kraju” itp. W odpowiedzi nasi uczniowie dostawali listy z Hiszpanii. Poprzez prawie dwa lata trwania projektu udało się zgromadzić bardzo ciekawą korespondencję pomiędzy uczniami naszej szkoły i szkoły hiszpańskiej. Projekt cieszył się dużym entuzjazmem wśród naszych uczniów i pozwolił im rozwijać swoje umiejętności pod względem prawidłowego pisania w języku angielskim, pozyskiwania nowego słownictwa jak również wzbogacenia swojej świadomości kulturowej. W związku z dużą popularnością projektu i zaangażowaniem naszych uczniów postanowiliśmy rozbudować projekt na bezpiecznej platformie internetowej Edmodo.com, zaprojektowanej specjalnie do celów edukacyjnych. Uczniowie pod kontrolą nauczyciela wymieniają opinie, piszą wiadomości w języku angielskim oraz zakładają różnego rodzaju wątki tematyczne z uczniami ze szkoły partnerskiej. Do projektu zostały zaproszone inne placówki z krajów Unii Europejskiej. W latach 2014-2015 projekt był realizowany ze szkołą partnerską w Hiszpanii natomiast od 2016r. do projektu dołączyła nowa szkoła partnerska z Portugali.
Cele projektu:
• rozwijanie umiejętności używania języka angielskiego w celach komunikacyjnych stworzonych przez naturalną potrzebę komunikacji; uczniowie będą musieli komunikować się ze sobą w języku angielskim aby zrealizować projekt,
• rozwijanie umiejętności prawidłowego pisania w języku angielskim,
• pozyskiwanie nowego słownictwa w języku angielskim,
• wymiana i wzbogacenie świadomości kulturowej.

Nasz projekt został zatwierdzony przez Narodowe Biuro Kontaktowe etwinning w Polsce i Hiszpanii oraz został uhonorowany certyfikatem etwinning. W Polsce funkcję w/w biura pełni Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji FRSE z siedzibą w Warszawie

.
 

 

 

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com