Wykaz podręczników i ćwiczeniówek

BIP

BIP

Nasz Patron

 Szkolny Teatrzyk „Suflerek” powstał w czerwcu 1996 roku. Młodzi aktorzy, muzycy i piosenkarze pod kierunkiem opiekunów przygotowali dwie akademie środowiskowe. W latach 1998 i 1999 zajęli I miejsce w gminie w Przeglądach Dorobku Artystycznego Szkół. Duże sukcesy odniósł teatrzyk „Suflerek” w latach 199-2004 rok rocznie zdobywał nagrody na Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej Teatru”. W 2002r. otrzymał nominację do Nagrody Centralnej. 

W 2003r. „Suflerek” otrzymał Nagrodę Centralną w konkursie „Bliżej Teatru” przyznaną przez Ministerstwo Kultury i Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. W nagrodę młodzi aktorzy uczestniczyli w „Mikołajkach Teatralnych” w Pałacu Prezydenckim i spotkali się z panią prezydentową Jolantą Kwaśniewska.
Recytatorzy godnie reprezentują szkołę w konkursach recytatorskich. Dwukrotnie zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim (kwalifikacja i udział w finale). II, III, IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Na wschód od Bugu”. Młodzi aktorzy pod kierunkiem opiekunów przygotowali akademię środowiskową z okazji Dnia Niepodległości. Zdobyli także Brązową Maskę – III miejsce w Ogólnopolskim Forum Teatrów Szkolnych w Starachowicach.
 

W roku szkolnym 2017/2018 opiekunami "Suflerka" są: Grażyna Dąbrowska, Marta Młodawska, Ewa Gula oraz Agata Solarz-Rybicka.

W dniu 99 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości uczniowie klas IV, V, VI i VII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego Stąporkowie przedstawili program artystyczny pod tytułem „Chcę byś wolna, zawsze wolna była”.

Akademia, na której byli obecni: dyrekcja szkoły-Andrzej Paluch i Anna Solarz-Jeske oraz przedstawiciele samorządu, odbyła się w kościele pw. WNMP w Stąporkowie. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem, następnie chór odśpiewał najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne i żołnierskie: „Mazurka Dąbrowskiego”, „Rotę”, „Żeby Polska była Polską”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Przybyli ułani pod okienko”. Nie zabrakło rysu historycznego przedstawiającego najważniejsze wydarzenia polityczne, które doprowadziły do powstania wolnej i suwerennej Polski.
Młodzi aktorzy świetnie odegrali swoje role, a program artystyczny dostarczył widzom wielu emocji.
Akademia powstała pod okiem nauczycieli: Grażyny Dąbrowskiej, Justyny Dzwonnik, Elżbiety Chrzan, Wandy Kołodziejczyk, chór przygotowała pani Ewa Gula, scenografię pani Agata Solarz-Rybicka, a prezentację multimedialną-Marta Młodawska.
 

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com