Wykaz podręczników i ćwiczeniówek

BIP

BIP

Nasz Patron

 Szkolny Teatrzyk „Suflerek” powstał w czerwcu 1996 roku. Młodzi aktorzy, muzycy i piosenkarze pod kierunkiem opiekunów przygotowali dwie akademie środowiskowe. W latach 1998 i 1999 zajęli I miejsce w gminie w Przeglądach Dorobku Artystycznego Szkół. Duże sukcesy odniósł teatrzyk „Suflerek” w latach 199-2004 rok rocznie zdobywał nagrody na Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej Teatru”. W 2002r. otrzymał nominację do Nagrody Centralnej. 

W 2003r. „Suflerek” otrzymał Nagrodę Centralną w konkursie „Bliżej Teatru” przyznaną przez Ministerstwo Kultury i Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. W nagrodę młodzi aktorzy uczestniczyli w „Mikołajkach Teatralnych” w Pałacu Prezydenckim i spotkali się z panią prezydentową Jolantą Kwaśniewska.
Recytatorzy godnie reprezentują szkołę w konkursach recytatorskich. Dwukrotnie zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim (kwalifikacja i udział w finale). II, III, IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Na wschód od Bugu”. Młodzi aktorzy pod kierunkiem opiekunów przygotowali akademię środowiskową z okazji Dnia Niepodległości. Zdobyli także Brązową Maskę – III miejsce w Ogólnopolskim Forum Teatrów Szkolnych w Starachowicach.
 

W roku szkolnym 2017/2018 opiekunami "Suflerka" są: Grażyna Dąbrowska, Marta Młodawska, Ewa Gula oraz Agata Solarz-Rybicka.

30 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbył się krótki, ale uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy 5a starali się przybliżyć swoim kolegom i koleżankom historię powstania Konstytucji, odpowiedzieli na pytania, co to jest Wolność, Naród oraz Ojczyzna. Przypomnieli nam wszystkim, że ludzie, którzy nie pamietają o przeszłości, historii, nie mogą budować przyszłości.

Uroczystość przygotowali opiekunowie Szkonego Teatrzyku "Suflerek": Marta Młodawska, Andrzej Paluch oraz Agata Solarz-Rybicka. W skład pocztu flagowego weszli uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim: Bartłomiej Lisowski, Dominika Górecka, Martyna Zonko.

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com