Wykaz podręczników i ćwiczeniówek

BIP

BIP

Nasz Patron

W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce, w którym można pomóc wybranej rodzinie poprzez przekazanie darów, których najbardziej potrzebują.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, zostały przekazane, mi.in artkuły spożywcze, środki czystości, ubrania, obuwie, kołdra, koc, pościel, prześcieradło, itp., a także pralka, biurko i fotele.
30 listopada odbył się szkolny finał podsumowujący przeprowadzą akcję. Przesłaniem apelu była przekazanie wartości jakim powinni kierować się ludzie .Ukazane zostało to jak ważne jest zatrzymanie się w rutynie codzienności i zauważanie, że obok jest człowiek, który potrzebuje naszego zainteresowania, naszej pomocy. Starsi uczniowie prezentowali fragmenty wierszy o tematyce dzielenia się z innymi, soliści: Zuzanna Nowak, Agnieszka Kowalczyk wykonały najpiękniejsze utwory świąteczne polskie i zagraniczne. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały uczennice kl. VB I VII. Na koniec zaśpiewana został pastorałka „Przekażemy sobie znak pokoju”, przy której uczniowie klas I przekazywali sobie „światło pokoju”, które zostało złożone na ręce Pana Dyrektora Andrzeja Paluch, jako symbol, zjednoczenia całej społeczności szkolnej.
8 grudnia doszło do bezpośredniego przekazania paczek dla rodziny, która została wcześniej wybrana. Organizatorki akcji, które uczestniczyły w tym niezwykłym spotkaniu miały okazję bliżej poznać samotną matkę oraz dwójkę jej dzieci, którzy okazali ogromną radości i wdzięczność za przekazaną pomoc, która po zapoznaniu się z sytuacją materialną tej rodziny okazała się niezwykle ważna.
Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostali obojętni i włączyły się w tak piękną akcję, która ma na celu niesie pomocy najbardziej potrzebujemy. Dzięki waszym wielkim sercom w czyimś domu zagościł uśmiech na twarzy.
Razem możemy więcej!!!
Dziękujemy!!!
Organizatorki akcji: Magda Rusin, Justyna Macherzyńska ,Karolina Jończyk, Justyna Dąbrowska, Weronika Bednarz.
 

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com