Wykaz podręczników i ćwiczeniówek

BIP

BIP

Nasz Patron

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Stąporkowie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu wzięła udział w głosowaniu w Nagrodzie Czytelników w ramach 25. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Projekt nagrody dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Otrzymaliśmy nieodpłatnie od naszego partnera książki nominowane do w/w nagrody. Czytelnicy mogli zagłosować, która książka najbardziej przypadła im do gustu. Na koniec delegacja naszej szkoły została zaproszona do udziału w gali podsumowującej projekt, która odbyła się 18 października 2018r. w Oświęcimiu.
Szkołę reprezentowały najbardziej zaangażowane w projekt uczennice z  klasy 8b: Adrianna Piwońska i Zuzanna Werens oraz nauczycielki koordynujące działania w szkole: Marta Młodawska-polonista i Iwona Sorbian-bibliotekarz. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji: zwiedzanie Muzeum Zamek usytuowanego przy Rynku Głównym, a także odwiedziny w niezwykle nowoczesnej Miejskiej Bibliotece Publicznej, w której dziewczyny uczestniczyły w lekcji programowania. Drugiego dnia wzięliśmy udział w gali wieńczącej projekt oraz spotkaniu autorskim z dziennikarzem oraz pisarzem-Adamem Wajrakiem.
Dziękujemy serdecznie pracownicy biblioteki w Oświęcimiu pani Oliwii Brzeźniak oraz dyrekcji tejże instytucji za umożliwienie udziału naszej szkole w tak cennej czytelniczej inicjatywie. Liczymy na współpracę w kolejnych edycjach konkursu.


 

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com