Wykaz podręczników i ćwiczeniówek

BIP

BIP

Nasz Patron

Jasełka to przedstawienia o Narodzeniu Syna Bożego, które od wieków wpisane są w polską tradycję. W tym roku Jasełka zostały przedstawione dla lokalnej społeczności w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie, a także dla uczniów naszej szkoły i ich rodziców.

Scenariusz Jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Pana Jezusa. W rolę Świętej Rodziny, Aniołów, Pasterzy i Trzech Króli wcielili się uczniowie klasy IV c. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem rodziców tych uczniów za przygotowanie przepięknych strojów.
To przedstawienie wprowadziło wszystkich w czas Bożego Narodzenia, pełnego pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Słowu mówionemu towarzyszyły dźwięki kolęd i pastorałek wykonanych przez chór szkolny. Za trud włożony w reżyserię i inscenizację składamy podziękowania nauczycielom: p. Justynie Dzwonnik, p. Wandzie Kołodziejczyk, p. Agacie Solarz – Rybickiej, p. Iwonie Sorbian, p. Ewie Guli i p. Olafowi Mieszalskiemu.
Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.
Na zakończenie Jasełek przedstawiciele klasy IIIa słowami wiersza złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia:

Czegóż w ten miły wieczór pragnąć nam dla siebie?
Aby spokój i pokój ogarnął serca nasze
I nastrój świąteczny zagościł w nich także.

Byśmy mogli w ten cichy wieczór wziąć opłatek biały,
Serdecznie go przełamać z kimś bliskim, kochanym.
I daru miłości też życzmy sobie nawzajem,
Bo Ci są tylko szczęśliwi, którzy dar ten znają.

Niech przy żywicznym zapachu strojnej choinki
Upłyną piękne chwile polskiej Wigilii,
Ze wspólnie śpiewaną kolędą, upragnionym gościem przy stole,
W kochającym rodzinnym gronie.

Justyna Dzwonnik
 

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com