Wykaz podręczników i ćwiczeniówek

BIP

BIP

Nasz Patron

W piątek 24 listopada 2017 o nietypowej porze, bo o godzinie 19.00, rodzice przyprowadzili do szkoły swoje pociechy, wyposażone w śpiwory, poduszki i pluszaki, aby wzięły udział w organizowanym „Nocnym czytaniu i śpiewaniu ”.

Pomysł od razu spodobał się zarówno uczniom, jak i rodzicom. Największą zachętą okazała się perspektywa spędzenia nocy pełnej wrażeń w szkole. Dzieci były ciekawe, jak miejsce, które zwykle oglądają w dziennym świetle, będzie wyglądać w zupełnie nowych dla nich okolicznościach Wśród chętnych do nocnej zabawy znalazło się 50 uczniów klas IV-VII. Głównym celem jaki przyświecał naszemu spotkaniu było pokazanie uczniom alternatywnych, przyjemnych sposobów spędzania wolnego czasu w gronie rówieśników, a przy okazji zaprezentowanie szkoły z innej, mniej oficjalnej strony. Impreza odbyła się z inicjatywy członków Samorządu Uczniowskiego, we współpracy z opiekunami świetlicy szkolnej i biblioteki. W opiece nocnej uczestniczyli nauczyciele: Iwona Sorbian, Małgorzata Wydra, Weronika Bednarz, Elżbieta Chrzan, Wanda Kołodziejczyk, Justyna Dzwonnik, Justyna Macherzyńska, Anna Łukaszczyk. Swoją obecnością urozmaiciły program spotkania również panie: Ewa Gula - nauczycielka muzyki, która grała na gitarze i śpiewała wraz z panią Joanną Perą oraz pan dyrektor Andrzej Paluch, który również chętnie z nami muzykował. Uczniowie integrowali się przy dźwiękach znanych im melodii, włączali się do wspólnego śpiewania. Odbyło się „Nocne łapanie Psotnika”, czyli odnajdywanie miejsc, zgodnie ze wskazówkami mapy, w których znajdowały się kolejne kroki przybliżające do niespodzianki. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci malowały i zdobiły na wielkim arkuszu papieru „Psotnika”.
Kolejną przewidzianą atrakcją była wspólna kolacja, na którą zamówiono – ulubioną przez dzieci pizzę. Zanim jednak uczniowie poszli spać (sale noclegowe zorganizowano w kilku klasach), nie mieli czasu nawet na chwilę nudy. Zaczęło się od rozgrywek sportowych na sali gimnastycznej. Potem przyszła kolej na salon stylizacji przygotowany przez uczennice, seans filmowy oraz prezentację szkolnych talentów tanecznych. Na zakończenie aktywnego wieczoru odbyło się nocne czytanie wybranych pozycji książkowych. Przedstawicielki samorządu wędrując od sali do sali czytały ciekawe fragmenty, zachęcając do przeczytania dalszych przygód bohaterów.
O siódmej rano pobudka, noc bardzo szybko minęła. Ciężko było wstawać, ale na korytarzu czekali już stęsknieni rodzice. Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń wrócili do domu.


 

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com