Wykaz podręczników i ćwiczeniówek

BIP

BIP

Nasz Patron

21 listopada 2014r. na Targach Kielce odbył się wojewódzki finał Konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę” organizowany przez Wojewódzką Komendę Policji oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach.

W konkursie brali udział uczniowie klas V szkół podstawowych z terenu całego województwa świętokrzyskiego. Powiat konecki reprezentowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Janusz Bogucki, Dominik Dorotko-Darowski, Aleksandra Zynkowska. Podczas zmagań drużynę dopingowali koledzy i koleżanki z klasy Vb.
Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym, udzielania pierwszej pomocy. Kapitanowie drużyny pokonywali rowerowy tor przeszkód oraz miasteczko ruchu drogowego. Jedną z konkurencji było wykonanie zadania przygotowanego przez straż pożarną. W ramach konkursu oceniana była również praca z zakresu prewencji kryminalnej - opracowanie pod hasłem „Jaka jest moja szkoła – zagrożenia występujące na jej terenie oraz propozycje rozwiązań, mogących wpłynąć na ich ograniczenie”. Wszystkie te konkurencję oceniali funkcjonariusze: Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Izby Celnej, Państwowej Straży Pożarnej, pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz ratownicy drogowi Automobilklubu Kielce.
Uczniowie z „Jedynki” spisali się bardzo dobrze i zajęli II miejsce w województwie. Drużyna otrzymała puchar i bardzo cenne nagrody rzeczowe. Podczas przerw uczestnicy olimpiady mogli podziwiać m.in. pokazy fitness dziewcząt, pokaz tresury policyjnych psów służbowych. Wyjątkową atrakcją dla dzieci były odwiedziny kieleckiej drużyny siatkarskiej Efektor Kielce. Nauczycielem przegotowującym uczniów do konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę” była Pani mgr Justyna Zych.
Gratulujemy sukcesu!!

Szukaj

Joomla Templates by Joomla51.com