PSP nr 1
im. Kornela Makuszyńskiego
w Stąporkowie

Spółdzielnia uczniowska "Kubuś"

Spółdzielnia  szkolna  ,,Kubuś”

Opiekunowie : Małgorzata  Świercz  i   Małgorzata  Pękowska


W sklepiku szkolnym w sprzedaży posiadamy artykuły papiernicze i spożywcze.
Sprzedajemy napoje, wody mineralne, soki, bułki z ziarnem, bułki z owocami, pączki, pizzę, rogale z sezamem, a także jogurty, serki, owoce : jabłka, banany, mandarynki oraz suszone owoce i warzywa : jabłka, buraki, marchewki.
Nauczyciele oraz dziewczynki z klasy 6 wspólnie z wychowawcami przeprowadzili zajęcia edukacyjne dotyczące zdrowego odżywania.
W klasach młodszych odbyły się zajęcia,w czasie których uczniowie przygotowywali kanapki ze zdrową żywnością oraz sałatki owocowo-warzywne.
Za udział w ogólnopolskim konkursie ,,Sklepiki szkolne – zdrowa reaktywacja” nasza szkoła zdobyła wyróżnienie i nagrodę – sprzęt AGD – sokowirówkę. Tą nagrodą wykorzystujemy wspólnie z Samorządem Uczniowskim. Przeprowadzamy sprzedaż świeżo wyciskanych soków z jabłek, marchwi i buraków.
W naszym sklepiku w roku 2017 i 2018 odbyło się wiele akcji charytatywnych, m.in. sprzedaż pierniczków,ciast pieczonych przez poszczególne klasy dla ,,Wojtusia”- chłopca chorego na nowotwór.
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży artykułów przeznaczyliśmy na zakup sprzętu sportowego i rolet do klas.
W 2017 roku opiekunka spółdzielni Małgorzata Świercz uczestniczyła w spotkaniu poświęconym propagowaniu spółdzielczości w szkołach  i uroczystości wręczania nagród dla najlepszych spółdzielni uczniowskich w województwie świętokrzyskim. Nasza spółdzielnia ,,Kubuś” zajęła l miejsce w powiecie Końskie za działalność gospodarczą, a w 2018- ll miejsce.