PSP nr 1
im. Kornela Makuszyńskiego
w Stąporkowie

Osiągnięcia sportowe

Wyjazd na mecz piłki ręcznej do Kielc

13.12.2019r. na zakończenie programu SKS 2019 uczniowie naszej szkoły wyjechali na mecz piłki ręcznej do Kielc do hali Legionów.

Tego dnia Vive Kielce podejmowało u siebie Gwardię Opole. Nasza drużyna była bezkonkurencyjna i wygrała z przeciwnikiem 38:21. Ale mecz to nie jedyna atrakcja tego wieczoru. Podczas meczu kolejno wychodziły maskotki: Kiełek, Scyzo, Nosorożec, Koziołek Matołek, Koziołek Spoko, Jeżyk i maskotki roboty. Po meczu kibice mogli wykonać rzut przyniesioną maskotką na boisko, a zebrane w ten sposób zabawki zostały przekazane do Domu Dziecka. Następnie odbył się „Dziki mecz”, w którym wraz z zawodnikami grały dzieci. Po meczy piłkarze podpisywali kibicom kalendarze.

Dziękuję rodzicom za pomoc przy opiece nad dziećmi (Monika Jarosz, Aneta i Andrzej Moczarscy i Ewelina Markowska).

Dorota Gorgoń