PSP nr 1
im. Kornela Makuszyńskiego
w Stąporkowie

Osiągnięcia sportowe

V Trójmecz - ,,Ku Pamięci Wojtka”

1 stycznia 2020r. w sobotnie popołudnie w hali sportowej w Stąporkowie odbył się już V Trójmecz Szkół Podstawowych ,,Ku Pamięci Wojtka”.


Tradycją już jest, że w przeddzień Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fani stąporkowskiej Miejskiej Ligi Futbolu spotykają się na turnieju najmłodszych. Jest on bowiem rozgrywany już po raz piąty w hołdzie zmarłemu nauczycielowi wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 1 – Wojciechowi Szydłowskiemu.
W tegorocznej edycji imprezy zagrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły w Niekłaniu Wielkim. Turniej został rozegrany metodą każdy z każdym, dodatkowo rozegrano Turbokozaka – indywidualny konkurs umiejętności piłkarskich. Po kilkugodzinnych zmaganiach futbolowych najlepszą drużyną turnieju okazał się zespół z SP nr 2 zwyciężając w decydującym meczu z SP Niekłań 6:4.
Trzecie miejsce w turnieju zajęli uczniowie z SP nr 1.
Skład naszej drużyny: Basiak Tomasz-kl.7a, Ziętek Filip-kl.7a, Sykuła Michał-kl.6b, Moczarski Dawid-kl.6b, Sałuda Szymon-kl.6c, Jedynak Antoni-kl.5c, Młodawski Adam-kl.5a, Zieliński Bartosz-kl.5a, Stachera Miłosz-kl.5b, Żak Oliwier-kl.5b


Nauczyciel –  Małgorzata  Świercz